24 ارديبهشت

ایران در سال 2016 بیشترین شتاب علمی را داشته است

خواندن

2817 دفعه

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه‌ها به عنوان مراکز علمی و فرهنگی می‌توانند در تشویق مردم به حضور در انتخابات نقش‌آفرین باشند.

وزیر علوم

به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - محمد فرهادی، روز شنبه، 23 اردیبهشت در جمع خبرنگاران در دانشگاه شهرکرد، با اشاره به این‌که ایران در سال 2016 بیشترین شتاب علمی را داشته است، گفت: رشد شتاب علمی کشور در دولت یازدهم 16.7 درصد بوده است.

وی اظهار کرد: ارتقای علمی ایران ناشی از تعاملات علمی بین‌المللی با دیگر دانشگاه‌های جهان، تولید مقالات علمی و چاپ مقالات دانشگاهیان ایران در مجلات علمی معتبر دنیاست.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به این‌که رتبه نوآوری ایران از 113 به 78 در دولت یازدهم ارتقاء یافت، افزود: این ارتقای رتبه نشان از افزایش تبدیل دانش به محصول در کشور است.

وی با اشاره به برگزاری سخنرانی‌ها، مناظرات دانشجویی، تریبون‌ها و کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌های کشور با توجه به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا، اظهار کرد: در 10 روز گذشته 90 نشست با موضوع انتخابات در دانشگاه‌ها برگزار شده است که انتظار می‌رود در این هفته نیز افزایش یابد.

فرهادی با اشاره به تهیه کارت رفاه دانشجویی برای بهره‌مندی بیشتر دانشجویان از خدمات رفاهی دانشگاه‌‎ ها، تصریح کرد: این کارت 37 نوع خدمت را دربر دارد و تا قبل از پایان ترم جاری آماده می‌‎  ‎ شود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها به عنوان مراکز علمی و فرهنگی میتوانند در تشویق مردم به حضور در انتخابات نقش‌آفرین باشند.

نظر دادن

با ما در ارتباط باشید

خط ویژه: 57658-021

فاكس:89788886-021 

نشانی دانشگاه

تهران- خیابان کارگرشمالی- خیابان شهید فکوری، خیابان صالحی، تقاطع دانش ثانی، شماره 36
کدپستی: 1413913141(گوگل مپ)