21 مرداد

افزایش ۵۰۰ درصدی وام عتبات دانشجویی

خواندن

2128 دفعه

مشاور وزیر و رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از افزایش 500 درصدی وام زیارت عتبات دانشجویی صندوق رفاه در سال جاری خبر داد.

به گزارش ایسنا، مهندس ذوالفقار یزدان مهر در آئین امضای تفاهم‌نامه با ستاد عتبات دانشگاهیان و همچنین همایش قبل از سفر عتبات دانشگاهیان که در دانشکده ادبیات دانشگاه تهران برگزار شد، خاطرنشان کرد: با تاکید مقام عالی وزارت، صندوق خیریه قرض الحسنه در دانشگاه‌ها و مناطق کمتر توسعه یافته برای کمک به دانشجویان بی‌بضاعت تاسیس کردیم.

وی افزود: برنامه ما در صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ارتقاء سطح کمی و کیفی وام و خدمات رفاهی دانشجویان و اهتمام به ارائه تسهیلات هدفمند توام با کرامت انسانی است که در همین راستا برخی از تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان در حال حاضر تا ۵۰۰ درصد افزایش یافته است.

یزدان‌مهر ادامه داد: سال گذشته ۱۱۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض به دانشگاهها برای بهبود فضای خوابگاهی و سرویس ها ارائه کردیم.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ادامه داد: یکی از دغدغه‌های ما به خاطر دانشجویانی است که به دلیل فقر مالی ترک تحصیل می‌کنند. یکی از گامهای موثری که در صندوق رفاه در این زمینه برداشته‌ایم ایجاد صندوق های خیریه و قرض‌الحسنه در دانشگاه‌های مناطق کمتر توسعه است که در این دانشگاهها به این دانشجویان وام شرافتی ارائه می‌شود و ما خوشحالیم که در حال حاضر هیچ دانشجویی در سطح دانشگاههای دولتی به خاطر بضاعت مالی ترک تحصیل نمی‌کند.

مشاور وزیر علوم به ارائه وام عتبات دانشجویی اشاره کرد و گفت: در سال ۹۳، ۳۰۰ هزار تومان توسط صندوق رفاه دانشجویان به دانشجویان وام ارائه می‌شد در سال ۹۴ این وام به ۷۰۰ هزار تومان افزایش یافت.

یزدان مهر افزود: در حال حاضر پوشش وام عتبات ما افزایش یافته و با رشد ۵۰۰ درصدی مواجه هستیم. به دانشجویان متاهل وزارت علوم ۱.۵ میلیون تومان و به دانشجویان مجرد یک میلیون تومان وام عتبات توسط صندوق رفاه دانشجویان ارائه می‌شود. دانشجویان می‌توانند به سامانه عتبات مراجعه کرده و پس از ثبت درخواست و تایید معاونت دانشگاه، مبلغ وام به حساب آنها وایز می‌شود.

وی ادامه داد: بازپرداخت این وام بصورت قرض الحسنه و بدون کارمزد می‌باشد که برای دانشجویان مشمول 2 سال و 9 ماه پس از تحصیل و برای سایر دانشجویان 9 ماه پس از تحصیل در اقساط 60 ماهه بازپرداخت می‌شود.

در پایان این مراسم بین صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم و ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان برای ارائه وام عتبات به دانشجویان دانشگاه های وابسته به وزارت علوم تفاهم نامه ای منعقد شد.

نظر دادن

با ما در ارتباط باشید

خط ویژه: 57658-021

فاكس:89788886-021 

نشانی دانشگاه

تهران- خیابان کارگرشمالی- خیابان شهید فکوری، خیابان صالحی، تقاطع دانش ثانی، شماره 36
کدپستی: 1413913141(گوگل مپ)