18 مهر

معرفی مرجع آموزش و دانش تحول ديجيتال در ايران

خواندن

1659 دفعه

در سال‎های اخیر، بسیاری از سازمان‎ها کوشیده‎اند با تکیه بر قابلیت‎های متنوع و متعدد فناوری های نوین دیجیتالي (همانند رایانش اجتماعی، رایانش موبایلی، رایانش ابری، رایانش تحلیل داده و اینترنت اشیا) کسب‎و‎کار خود را متحول سازند. بخش قابل توجهی از این سازمان‎ها، همانند بانک‎ها، بیمه‎ها، خودروسازها، خرده‎فروش‎ها، هتل‎ها، شرکتی‎های حوزه نفت، گاز و پتروشیمی، شهرداری‎ها و سایر سازمان‎های بخش عمومی و دولتی، دیجیتالی متولد نشده‎اند، اما با بهره‎گیری از فناوری‎های دیجیتالی به دنبال دستیابی به سطوح بالاتر عملکرد، بهره‎وری، نوآوری و رضایت مشتری هستند.

گروه دیگری از سازمان‎ها نیز وجود دارند که از ابتدای حیات خود، دارای ماهیت دیجیتالی بوده و به بیان دیگر، بر بستر فناوری‎های اطلاعاتی متولد شده و توسعه یافته‎اند. این‎گونه کسب‎و‎کارها نیز به دنبال بهبود وضعیت رقابتی خویش، در محیط کسب‎و‎کارهای دیجیتالی هستند.

 تحول دیجیتالی، تغییر فناورانه راهی است که سازمان‎ها می‎پیمایند. این تحول با سرمایه‎گذاری هوشمندانه بر روی فناوری‎های دیجیتالی و قایلیت‎های رهبری در راستای تغییر لایه‎های مختلف سازمانی شامل بینش‎ها و چشم‎اندازها، مدل‎های کسب‎و‎کار، فرایندها، محصولات و خدمات به‎منظور ایجاد ارزش بیشتر برای مشتریان و سازمان امکان‎پذیر می‎گردد.

اهمیت حیاتی موضوع تحول دیجیتال برای بسیاری از سازمان‎های کشورمان از یک سو و عدم وجود خدمات باکیفیت پژوهشی، آموزشی و مشاوره‎ای در این حوزه از سوی دیگر، موجب گردید برای تاسیس گروهی علمی - حرفه‎ای برای پرداختن به این حوزه اقدام کنیم. بسیار خرسندم که امروز خبر آغاز به کار رسمی "گروه تحول دیجیتال" را خدمت همراهان عزیز کانال تفکر مدیریت اعلام نمایم.

از عزیزان علاقمند به حوزه تحول دیجیتال دعوت می‎کنم از مطالب ارزشمند کانال تلگرام این گروه بهره‎مند گردند. این کانال، مرجع آموزش، دانش، تحلیل، رویدادها و اخبار حوزه تحول دیجیتال در ایران خواهد بود.
@DTGroupir

مهدی شامی زنجانی
دانشيار دانشگاه تهران و
بنیانگذار گروه تحول دیجیتال

 ???
كانال تفكر مديريت
@Dr_ShamiZanjani

نظر دادن

با ما در ارتباط باشید

خط ویژه: 57658-021

فاكس:89788886-021 

نشانی دانشگاه

تهران- خیابان کارگرشمالی- خیابان شهید فکوری، خیابان صالحی، تقاطع دانش ثانی، شماره 36
کدپستی: 1413913141(گوگل مپ)