14 آبان

ثبت نام بازدید از مجتمع ساوه سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا) آغاز شد

خواندن

347 دفعه

به گزارش معاونت دانشجویی-فرهنگی مهرالبرز،در ادامه برنامه بازدیدهای علمی، جهت آشنايي با مباحث کاربردی، بازدید از مجتمع ساوه سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژِی برق (ساتبا) صبح روز  شنبه بیست و شش آبان ماه از ساعت 7 صبح الی 12 ظهر توسط واحد امور دانشجویی-فرهنگی دانشگاه مهر البرزبرگزار مي گردد.
برای ثبت نام از تاریخ چهاردهم لغایت بیست و یکم آبان ماه به پرتال آموزش بخش دانشجویی وفرهنگی مراجعه فرمایید.
هدف این سازمان حمایت فنی ، مالی و زیرساختی از پروژه های مربوط به حوزه انرژی های تجدید پذیر است که تاکنون  در این موراد اقداماتی را انجام داده است:
•نیروگاه های بادی
•نیروگاه های خورشیدی
•نیروگاه های زیست توده
•نیروگاه های برقآبی کوچک
•نیروگاه های بازیافت حرارتی
•طرح فهام
•طرح افزایش کارایی تولید در نیروگاه¬ های بخاری و گازی
•اجرای بهینه¬ سازی مصرف انرژی در کوره¬ های ذوب شرکت ریخته¬ گری اصفهان
•طرح تبدیل سیستم ایرلیفت به الواتور
•طرح مداربسته نمودن آسیاب سیمان شماره دو شرکت سیمان اردستان با استفاده از سیستم سپراتور
•همکاری فنی با JICA
معرفی سازمان:
بر اساس ماده ۸ قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی و در راستای ارتقاء بهره وری و استفاده هر چه بیشتر از منابع تجدیدپذیر، لایحه تاسیس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا) که از ادغام سازمان انرژی های نوایران(سانا) و سازمان بهره وری انرژی ایران(سابا) شکل گرفته است، توسط هیئت محترم وزیران تقدیم مجلس شورای اسلامی گردید. لایحه مذکور پس از بررسی و تایید در کمیسیون های تخصصی ، در جلسه مورخ ۱۳۹۵/۹/۲۴ در صحن علنی مجلس به تصویب رسید و در تاریخ ۱۳۹۵/۱۰/۱۵ به تائید شورای محترم نگهبان رسید. قانون ۱۳ ماده ای تشکیل ساتبا پس از ابلاغ توسط ریاست محترم مجلس شورای اسلامی، طی شماره۱۳۴۷۵۸ مورخ ۱۳۹۵/۱۰/۳۰، توسط ریاست محترم جمهور جهت اجرا به وزارت نیرو ابلاغ شد .
در ماده ۱ قانون تشکیل ساتبا آمده است که این سازمان به منظور ارتقای بهره‌وری انرژی و استفاده هرچه بیشتر از منابع تجدیدپذیر و پاک از طریق فراهم نمودن زیرساخت‌های لازم در کشور و افزایش بهره‌وری عرضه انرژی و کاهش تلفات انتقال، توزیع و مصرف انرژی در کشور و استفاده از روش های تولید برق تجدیدپذیر و پاک، تشکیل می‌شود.و در ماده ۲ به کارگیری بخش خصوصی و حمایت از مشارکت آن، تدوین سیاست های تشویقی در جهت حمایت از شرکت های دانش بنیان، عملیاتی نمودن استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در سطح صنعتی و انجام وظایف دولت برای تحقق اهداف سازمان، بعنوان موضوع فعالیت سازمان مورد تاکید قرار گرفته است.
خواهشمند است، فقط در لينك اعلام شده ثبت نام نماييد؛ در غير اين صورت ترتيب اثر داده نخواهد شد
نکات:
- بازدید ویژه دانشجویان مهندسی محیط زیست خواهد بود
 -ظرفیت ثبت نام 30 نفر می باشد.

- زمان حرکت راس ساعت 7:00 صبح روز شنبه  26  آبان ماه 1397 از محل دفتر مرکزی دانشگاه ، واقع در خیابان کارگرشمالی، خیان شهید فکوری،خیابان شهید صالحی،تقاطع دانش ثانی (پلاک 36)

ثبت نام بازدید از مجتمع ساوه سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهروه وری انرژی برق (ساتبا)

روابط عمومی مهرالبرز

نظر دادن

با ما در ارتباط باشید

خط ویژه: 57658-021

فاكس:89788886-021 

نشانی دانشگاه

تهران- خیابان کارگرشمالی- خیابان شهید فکوری، خیابان صالحی، تقاطع دانش ثانی، شماره 36
کدپستی: 1413913141(گوگل مپ)