03 مهر

ثبت نام و استفاده از پایگاه های علمی و کتابخانه های سازمان مدیریت صنعتی

خواندن

652 دفعه

عضو محترم خانواده موسسه آموزش عالی مهر البرز
با سلام
همانطور که استحضار دارید، طی قرارداد منعقده موسسه با سازمان مدیریت صنعتی، استفاده از امکانات سازمان مدیریت صنعتی و دسترسی به پایگاه های علمی این سازمان برای علاقمندان فراهم شده است. با توجه به وجود برخی سوالات و ابهامات در نحوه ثبت نام و استفاده از پایگاه های علمی، خواهشمند است متن زیر را به دقت مطالعه فرمایید.

مرحله اول:
قبل از هر چیز لازم است در سایت موسسه از طریق لینک های ذیل  ثبت نام نمایید. با توجه به متفاوت بودن هزینه ثبت نام، حتماً لینک صحیح  را انتخاب و ثبت نام اولیه را انجام دهید (دانشجویانی که قبلا این مرحله را انجام داده اند، نیازی به ثبت نام مجدد در سایت موسسه ندارند). مهلت استفاده از امکانات معین شده تا بهمن ماه سال 95 می باشد و پس از آن، در صورت تمدید قرارداد با سازمان مدیریت صنعتی، ثبت نام مجدد صورت خواهد گرفت.

 مرحله دوم:
لیست افراد ثبت نامی، در 15 هر ماه توسط واحد پژوهش موسسه به سازمان مدیریت صنعتی اعلام می شود.
افراد ثبت نامی جدید می بایست بعد از 17 همان ماه، به  سامانه http://semanta.ir  مراجعه نموده و ثبت نام نمایند. از این سامانه، میتوانید مقالات و کتب موردنیاز خود را دانلود نمایید. به منظور ثبت نام حتما به موارد زیر دقت فرمایید. در غیر این صورت، ثبت نام شما تایید نخواهد شد.
حتماً در انتهای نام خانوادگی خود عنوان "مهر البرز" را اضافه نمایید. در غیر این صورت اکانت شما فعال نخواهد شد.
در وارد کردن ایمیل و رمز عبور خود دقت نمایید. ایمیل وارد شده نباید ایمیل سازمانی  یا موسسه مهر البرز باشد. توصیه می شود از یاهو یا جیمیل استفاده نمایید.
حتما در بخش "نام دانشگاه/موسسه/ پژوهشگاه" سازمان مدیریت صنعتی را انتخاب نمایید. در غیر این صورت اکانت شما فعال نخواهد شد.
در صورتی که پس از ورود و ثبت نهایی اطلاعات خود، با پیام "خطا در ذخیره سازی" مواجه شدید، توجهی به پیام نکنید. همچنین ممکن است ایمیل فعال سازی با تاخیر به ایمیل شما ارسال گردد یا حتی ارسال نگردد که مشکلی وجود ندارد و حساب کاربری شما ظرف 2 روز کاری، فعال خواهد شد و می توانید با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود وارد سامانه شوید.
در صورتی که قبلاً در سامانه سمنتاک ثبت نام کرده اید، نیازی به انجام مراحل بالا نیست.

مرحله سوم:
به منظور استفاده از سامانه و دانلود مقالات، کافی است وارد بخش جستجو و سفارش شده و براساس عنوان، کلیدواژه یا کد DOI مقاله، مقالات و کتب موردنیاز خود را دانلود نمایید.
سهمیه اعتبار موسسه شما به صورت پیش فرض، حدود 600 واحد شارژ شده است که دانلود هر مقاله حدود 10 واحد از اعتبار شما کم می کند. (اعتبار آزاد، برای حساب های کاربری شخصی است که مقدار صفر دارد و توجهی به آن نکنید).
در صورت اتمام اعتبار موسسه ای شما کافی است درخواست شارژ مجدد حساب موسسه ای خود را با قید نام کاربری (ایمیل و نام و نام خانوادگی خود) به ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال نمایید. به طور متوسط ظرف 2 روز کاری، حساب کاربری شما مجدداً شارژ خواهد شد.

نکات تکمیلی
به منظور استفاده از امکانات کتابخانه های سازمان مدیریتی صنعتی میتوانید حضوراً مراجعه نموده و از پایان نامه ها، کتاب های فارسی و لاتین و دانلود نامحدود مقالات فارسی و لاتین (بدون کسر از اعتبار موسسه ای شما در سامانه سمنتاک) استفاده نمایید.
کتابخانه مرکزی: خیابان ولیعصر- نبش جام جم- ساختمان مرکزی- کتابخانه سازمان مدیریت صنعتی - ۲۲۰۴۳۰۰۵ داخلی ۳۴۵ - ۳۴۶
کتابخانه ساختمان شماره ۲: خیابان شیخ بهایی جنوبی- شهرک والفجر- خیابان ایرانشناسی- خیابان نهم - ۸۸۶۰۴۲۲۲
در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر، با سرکار خانم صالحی به شماره تماس 88001511 داخلی 124 و یا پست الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید تماس حاصل فرمایید.
همچنین عنایت فرمایید که موسسه آموزش عالی مهر البرز همواره اخلاقیات را دستور کار خود قرار داده است. لذا اکیداً توصیه می شود که از به اشتراک گذاری اطلاعات حساب کاربری و رمز عبور خود با دوستان اجتناب فرمایید. در غیر صورت عواقب استفاده غیرمنصفانه اکانت شما بر عهده خودتان خواهد بود.
 


دفتر پژوهش و منابع یادگیری مهرالبرز

2 نظرها

  • پیوند نظر مجید پنج شنبه, 15 مهر 1395 ساعت 08:17 ارسال شده توسط مجید

    سلام و خسته نباشید
    فرمی که برای سایر دانشجویان گذاشته شده کار نمیکند.لطفا پیگیری کنید

  • پیوند نظر ابراهیم مهدویپور. شماره دانشجویی 951183019 دوشنبه, 12 مهر 1395 ساعت 21:44 ارسال شده توسط ابراهیم مهدویپور. شماره دانشجویی 951183019

    سلام من ثبت کردم ولی هیچ کد کاربری برای من نیومده

نظر دادن

با ما در ارتباط باشید

خط ویژه: 88001511-021

فاكس:88001270-021 

با مهرالبرز
نشانی دانشگاه
تهران- خیابان کارگرشمالی- تقاطع جلال آل احمد- خیابان شکراله پلاک109 -کد پستی 1413684491