در صورت مفقود شدن کارت دانشجویی ،دانش آموخته موظف است جهت دریافت گواهی موقت و یا دانشنامه ، آگهی مفقودی کارت دانشجویی ،چاپ شده در سه شماره از روزنامه های کثیر الانتشار را به اداره اموزش ارائه نماید .

شاید برای شما جالب باشد که همگام با خدمات آموزشی و فنی موسسه برنامه های دانشجویی و مهارت افزایی تکمیلی نیز به صورت مستمر و پرشمار اجرا می گردد، دوره های مهارتی و کارگاهی تخصصی، وبینارهای علمی، بازدیدهای عملیاتی، کلاسهای زبان و کارافراینی و ... به منظور تقویت توان و بنیه علمی و تخصصی دانشحویان برگزار می شود.

باتوجه به استراتژی و رویکرد موسسه در زمینه ارائه خدمات آموزشی در  مقاطع تحصیلات تکمیلی، در طول سالیان اخیر تلاشهای جدی و مستمری به منظور آماده سازی زیرساختهای لازم آموزشی جهت اخذ مجوز راه اندازی دوره های دکتری صورت گرفته که امیدواریم هر چه زودتر شاهد اجرای اولین دوره آن باشیم.

یکی از مهمترین ارکان موسسه باتوجه به رویکرد مدیران آن که از پیشگامان این عرصه در آموزش عالی کشور می باشند، واحد ارزیابی و نظارتهای می باشد که به صورت مستمر در طول هر نیمسال تحصیلی توسط دانشجویان صورت گرفته و نظرات آنها در خصوص دروس، اساتید، زیر ساخت فنی و ... به طور جدی در دستور کار واحدهای مختلف قرار می گیرد.

آیین نامه کاملی در خصوص تخفیف شهریه و همچنین تغییر روش آموزشی به پژوهش محور و اخذ پایان نامه برای دانشجویان ممتاز وجود دارد که می تواند مشوقها و امتیازات جالب توجهی برای این دانشجویان باشد.

علاوه بر ارائه کامل دوره ها به صورت تمام الکترونیکی و ظرفیتهای موجود تعاملی در سیستم مدیریت یادگیری مانند کلاسهای روی خط، تالارهای گفتمان، اتاقهای گفتگو، پیام داخلی، پست صوتی و ... که فرصت‌هاي بسياري براي ايجاد يك ارتباط روي خط با هم ‌كلاسي‌ها ایجاد می نماید. خدمتی تکمیلی و فوق العاده در كلاس‌هاي معارفه و توجیهی آغاز تحصیل، کلاسهای حضوری ابتدا ، میانه و پایان هر نیمسال برای هر درس از سوی موسسه به صورت ویژه ارائه می گردد كه قطعا چرخه و فرایند یادگیری را کامل تر می نماید.

طبق آئين نامه وزارت علوم ،تحقيقات و فناوري طول دوره تحصيل در دوره کارشناسي ارشد دو سال مي باشد.

زبان رسمي آموزش در مهرالبرز زبان فارسي مي‌باشد. بدين معني كه منابع اصلي دوره و امتحانات پاياني زبان فارسي خواهد بود . هرچند موسسه، سيستم دو زبانه مشتمل بر انگليسي و فارسي را پذيرفته است و طبیعتا منابع آموزشی به روز و تخصصی معرفی شده از سوی اساتید به زبان انگليسي نیز خواهد بود.. با توجه به اینکه سطح زبان انگلیسی از امتیازات پذیرش در دوره های کارشناسی ارشد این دانشگاه می باشد، دانش مطلوب این زبان به آنان در فرایند یادگیری کمک شایانی می نماید.

يکي از مزيتهاي اصلي اين موسسه آموزش عالی حضور و فعاليت در شهر تهران مي باشد که کليه خدمات حضوري و امتحانات آن نيز در دانشکده هاي دانشگاه تهران ارائه مي گردد.

در تمامي دوره‌هاي روي خط ، اساتيد و دستیاران آموزشی در زمان‌هاي از پیش اعلام شده در دسترس مي‌باشند . جهت ارتباط فوري نیز می توان از طريق پست الکترونیک در هر زمان بهره برد. دانشجويان مي‌توانند سؤالات كلي خود را در بخش مباحثات درسی و تالار گفتمانهای اختصاصی هر درس ارسال نمايند كه تمامي همكلاسان و دستیار آموزشی در آن مشارکت فعال دارند. تنها به اين دليل كه در محيط راحت خانه یا محل کار مهارتي را مي‌‌‌‌آموزيد نمي‌‌بايست احساس كنيد كه ايزوله شده‌‌ايد و با محيط خارج ارتباطي نداريد. يكي از مشخصات آموزش الکترونیکی ( روي خط ) امكان يادگيري دانش جديد در يك محيط مشاركتي است كه استاد ، دستیار و ديگر دانشجويان در آن حضور دارند.

محتوای الکترونیکی مرتبط با هر درس که در بخش تولید محتوای موسسه با جدیدترین متدلوژیهای و تکنولوژیهای موجود تولید شده اند، ارائه می گردد. علاوه بر آن دانشجویان می توانند از امکانات کتابخانه الکترونیکی و بخش ویکی پرتال ( بانک منابع ) استفاده نمایند. کتابهای فیزیکی نیز متناسب با هر درس به عنوان منابع تکمیلی از سوی اساتید معرفی می گردند

بله هر کدام از دوره های دایر مهرالبرز دارای مدیر گروه آموزشی خاص می باشد که وظایف مدیریت و کنترل تمامی موارد آموزشی اختصاصی آن گروه بر عهده ایشان می باشد علاوه بر آن دبیران و کارشناسان گروههای آموزشی نیز در طول زمان اداری به طور کامل پاسخگوی شما خواهند بود. در بخش معرفی دوره ها توضیحات کاملی از سوی مدیران محترم گروههای آموزشی همراه با ویدئو و جدول کامل لیست دروس و اساتید و نمونه محتوای درسی الکترونیکی آمده است.

تعداد جلسات آموزشی 16 جلسه کامل می باشد که هر هفته به صورت مرتب در پرتال آموزشی قرار داده می شود. هر جلسه شامل توضیحات صوتی استاد، پاورپوینت، جزوه آموزشی، منابع تکمیلی و سوالات مربوطه است که شما می توانید با برداشتن آن حتی به صورت آفلاین نیز از این مطالب استفاده نمایید.

این موسسه علاوه بر اعضای هیئت علمی تمام وقت که دارای مدرک دکتری از دانشگاههای ممتاز کشور و خارج از کشور هستند و سوابق متعدد تدریس می باشند از اساتید همکار هیات علمی از دانشگاه های مادر کشور و غالبا از شهر تهران همچون دانشگاه تهران،صنعتی شریف، علامه طباطبایی، بهشتی، علم و صنعت و... بهره می برد. که این مزیت امکان حضور و استفاده از دانش و توان اساتید به نام و نمونه کشور را در این موسسه فراهم نموده است. تعداد اساتیدی که در حال حاضر به تدریس مشغول هستند بیش از 100 نفر می باشند.

روش آموزش محور که مربوط به کلیه دوره های مجازی می باشد دقیقا همانند مدل پژوهش محور می باشد با این تفاوت که به جای پایان نامه درسی با عنوان سمینار و یا پروژه گذرانده می شود که ادامه تحصیل برای فارغ التحصیلان این روش به راحتی و همانند دیگر دانش آموختگان بر اساس بخشنامه های متعدد وزارت علوم در مقاطع بالاتر امکان پذیر می باشد.

در موسسه آموزش عالی مهرالبرز هر درس توسط استاد مربوطه ارائه می شود. اساتید، مسئولیت هدایت کلاسهای برخط، تعیین تکالیف هفتگی، پاسخ به سوالات دانشجویان و مدیریت ارزیابی های مستمر کلاس را به عهده دارند. علاوه برآن همراه هر استاد، برحسب تعداد دانشجویان، دستیار آموزشی (TA) نیز به طور کامل با دانشجویان در ارتباط بوده و به نیازهای آموزشی آنان پاسخ می دهد. اساتید و دستیاران علاوه بر حضور در پرتال آموزشی در کلاسهای مجازی نیز در تعامل با دانشجویان به صورت زنده جهت تشریح و تفهیم تکمیلی مباحث درسی قرار می گیرند

دانش آموخته موسسه علاوه بر اینکه با روشی نوین کامل تحصیلات خود را به اتمام رسانده است با مهارتهای مرتبط با فناوری اطلاعات و آموزش بر خط کاملا آشنا شده، به طوری که می تواند به غیر از تخصصی که در رشته تحصیلی خود پیدا می کند به عنوان یک دانش آموخته با مهارت تکمیلی در حوزه فناوری اطلاعات نیز فعالیت و تدریس نماید و امروزه وجود این مزیت و امکان همزمان تحصیلات و اشتغال است که بسیاری از علاقمندان به تحصیل در دنیا را به سمت یادگیری الکترونیکی سوق داده است.

دانش آموختگان این موسسه می توانند در دیگر دانشگاه های معتبر داخلی و خارجی به تحصیل ادامه دهند. به علاوه این موسسه آموزش عالی در بسیاری زمینه ها از جمله دوره های کارشناسی ارشد، تخصصی  کوتاه مدت با دانشگاه های متعبر خارجی در حال همکاری می باشد که می تواند به دانشجویان خود در این زمینه کمک نماید. موسسه آموزش عالی الکترونیکی مهرالبرز، نخستین موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی الکترونیکی در ایران و به عنوان عضو رسمی کنسرسیوم دانشگاههای الکترونیکی آسیا و جهان نیز می باشد.

این موسسه با مجوز موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی مجازی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت می نماید که این عنوان در ذیل آرم موسسه همواره ذکر می گردد. در دانشنامه و مدارک تحصیلی دانشجویان قیدهایی همچون غیرحضوری و مجازی به عنوان روش تحصیل به کار گرفته نمی شود، نمونه دانشنامه دانشجویان در ذیل قابل ملاحظه می باشد.

موسسه آموزش عالی مهرالبرز تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور فعالیت می نماید در نتیجه کلیه قوانین و مقررات حاکم بر آموزش عالی کشور نیز در این موسسه اجرا و بر این اساس کلیه دانشجویان پسر مشمول در طول دوران تحصیل در موسسه آموزش عالی مهرالبرز همچون دیگر دانشگاههای رسمی کشور از معافیت تحصیلی برخوردار خواهند بود.

مجموع دروه های کارشناسی ارشد مهرالبرز از زمان پذیرش اولین دوره دانشجویان در سال 1386، تعداد 78 دوره می باشد یعنی 15 رشته دایر موسسه تاکنون برای 78 گروه مختلف از دانشجویان ارائه شده است که تجربه ارزشمندی در تمامی حوزه ها بوده است که براساس ارزیابی مستمر عملکرد واحدهای مختلف از سوی دانشجویان روز به روز از نقاط ضعف کاسته و بر قوتهای آن افزوده شده است.

کلیه خدمات آموزشی در مهرالبرز، به صورت اینترنتی و در بستر E-Learningارائه می گردد و بر حسب نیاز تعدادی کلاس برخط ( Online) و سه جلسه کلاس حضوری نیز در طول ترم برگزار می شود. تعداد این کلاسها متناسب با درس، معمولا از 3 تا جلسه Onlineدر طول نیمسال تحصیلی می باشد. تعداد دقیق این جلسات در قبل از شروع سال تحصیلی در تقویم آموزشی به اطلاع دانشجویان خواهد رسید، همچنین جهت کمک به یادگیری بهتر دانشجویان، این موسسه خدمات تکمیلی آموزشی را نیز در قالب سه جلسه کلاس حضوری برای هر درس در ابتدا، میانه و انتهای هر ترم ارائه می نماید.

موسسه آموزش عالي مهرالبرز (مجازي) زير نظر وزارت علوم و تحقيقات و فناوري از سال 1383 فعاليت آموزشي خود را آغاز نموده و کلیه دانشجویان خود را از طریق آزمون سراسری جذب نموده است در نتیجه اعتبار آن مشابه ساير دانشگاههاي سراسري مي باشد و باتوجه به تجربه بیش از ده سال فعالیت و امتیازات مختلفی که در ابعاد آموزشی، علمی، فنی دارد توانسته در سالهاي گذشته جز انتخابهاي اول متقاضيان دوره هاي مجازي باشد.

بله، البته موسسه تمامي برنامه‌هاي خود را براساس استانداردهاي بين‌المللي ارائه مي‌كند. مدرك ارائه شده توسط مهرالبرز علاوه بر اينكه مانند ساير دانشگاه‌هاي دولتي مورد تأييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري است باتوجه به همکاری مشترک آموزشی با دانشگاههای معتبر خارجی، داراي ارزش و اعتبار مناسب بين‌المللي نیز هست.

موسسه آموزش عالی مهرالبرز، نخستین موسسه آموزش عالی مجازی غیر دولتی ایران با مجوز و تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تاسیس شده است و تمامی فعالیت های آن تحت نظارت این وزراتخانه انجام گرفته و کلیه مدارک صادره آن نیز با تایید وزارت متبوع صادر می گردد.

موسسه آموزش عالی مهرالبرز از طریق سامانه مدیریت یادگیری اختصاصی (LMS) فرایند های ارائه خدمات آموزشی و همچنین مدیریت کلاسهای الکترونیکی خود را به انجام می رساند. سامانه مدیریت یادگیری در مهرالبرز سیستمی است با قابلیت اطمینان و پویایی مطلوب و ساده، جهت یادگیری و یاددهی از طریق فضای الکترونیکی، دانشجویان می توانند روزانه به سامانه مدیریت یادگیری مراجعه نموده و جلسات آموزشی هر هفته خود را دریافت کنند (Download) نموده و از منابع تکمیلی موجود آن در هر ساعت از شبانه روز استفاده نمایند.

دانشجویان به مانند دوره های سنتی البته غیر حضوری و با مراجعه به سیستم یادگیری الکترونیکی ( پرتال ) از 16 جلسه محتوای الکترونیکی دروس که قبلا توسط اساتید آماده و تولید شده، 2 الی 3 جلسه کلاس آنلاین و 3 جلسه کلاس حضوری تکمیلی ( اختیاری ) و امتحان پایان ترم به صورت حضوری، از فرایند یادگیری الکترونیکی برای هر درس در طول هر نیمسال بهره می گیرند.

فرایند یا چرخه آموزشی استانداردی که الگوی مهرالبرز در ارائه خدمات یادگیری الکترونیکی می باشد براساس مدل بدرالخان از پیشگامان و نظریه پردازان ارشد جهانی در این عرصه می باشد که شامل سیستم یکپارچه الکترونیکی، یادگیری هدفمند و ترکیبی، کلاس مجازی، استاد و دستیار آموزشی، محتوای چندرسانه ای( استاندارد اسکورم)، جامعه علمی شبکه ای و سازمان یادگیرنده می باشد که در این موسسه به طور کامل بومی سازی، پیاده سازی و اجرا شده است.

مدل های آموزشی در این موسسه با بهره گیری از توان و دانش کادر علمی شناخته شده و با سابقه و همچنین بستر و زیر ساخت مناسب فنی و آموزشی تاثیر خدمات آموزشی را تضمین می نماید. این خدمات براساس استانداردهای بین المللی و به مراتب کامل تر از دانشگاه های ممتاز کشور ارائه می شود. ارائه 16 جلسه ای کامل هر درس و مدیریت هوشمند یادگیری دانشجو به علاوه پشتیبانی های آموزشی و فنی دایمی و در دسترس، کیفیت تحصیل دانشجویان علاقمند و فعال را نسبت به دور های مشابه سنتی ارتقاء و بهبود می بخشد.

آموزش الکترونیکی در دنیا از میان دوره های رسمی آموزش عالی در حال حاضر بیشترین بازدهی را در دوره های تحصیلات تکمیلی به خصوص کارشناسی ارشد به دلیل کوتاه بودن و همچنین تسلط بیشتر دانشجویان به مفاهیم آموزشی و الکترونیکی داشته است، تاریخچه این روش آموزشی در کشورمان به کمتر از 20 سال قبل باز می گردد که غالب دانشگاههای فعال در ارائه خدمات آموزش الکترونیکی کشور دانشگاههای حضوری هستند که واحدی به نام الکترونیکی را نیز راه اندازی نموده اند و البته به صورت تخصصی و کامل به این نوع آموزش نمی پردازند، اما تعداد معدودی موسسات و دانشگاههای الکترونیکی و غیردولتی با مجوز خاص مجازی مشغول فعالیت در این حوزه می باشند که سعی نمودند فرایند کامل یادگیری الکترونیکی را پیاده سازی و اجرا نمایند.

با توسعه استفاده از رایانه های شخصی و ظهور پدیده شبکه جهانی اینترنت در حدود سی سال قبل اولین دروس در برخی دانشگاههای امریکا به صورت محتوای الکترونیکی ارائه شدند، باتوجه به امتیازات و همراستایی این روش نوین با تحولات گسترده عصر تکنولوژی و استقبال فوق العاده به سرعت در سراسر دنیا گسترش یافت که در حال حاضر بسیاری از دانشگاههای بزرگ دوره های رسمی خود را با بهره گیری از محتوای الکترونیکی تعاملی دروس تولید شده توسط اساتید خود و همچنین کلاسها و امتحانات آنلاین ارائه می نمایند که این تغییر روش به سمت آموزش الکترونیکی در حال توسعه روزافزون است.

در حال حاضر در این موسسه دوره های کارشناسی ارشد در دو حوزه مدیریت و فنی –مهندسی ارائه می شود. دوره مدیریت فناوری اطلاعات (در دو گرایش)، دوره مهندسی فناوری اطلاعات ( با سه رشته –گرایش مدیریت سیستم های اطلاعاتی، تجارت الکترونیک و معماری سازمانی)، دوره مدیریت کسب و کار (MBA)، دوره مدیریت صنعتی، دوره مهندسی صنایع ( با دو رشته –گرایش مدیریت سیستم و بهره وری، بهینه سازی سیستم ها)، مدیریت بازرگانی، مهندسی مالی، دوره مدیریت پروژه و ساخت، دوره مهندسی عمران با دو رشته گرایش مدیریت و ساخت، مهندسی محیط زیست) و علوم تصمیم و مهندسی دانش دوره های دایر کارشناسی ارشد این موسسه می باشد.

علاوه بر آن موسسه آموزش عالی مهرالبرز دوره های حرفه ای و تخصصی را بیشتر با همکاری دانشگاه های معتبر خارجی به صورت مشترک برگزار می نماید که این دوره ها اغلب به صورت سفارشات گروهی از سوی سازمان ها و موسسات جهت افزایش سطح توانمندیهای علمی کارشناسان و مدیران اجرا می شود. نوع دیگر دوره ها نیز دوره های آزاد و کوتاه مدت آموزشی می باشد که جهت افزایش مهارت و دانش افراد در زمینه های مدیریت و فناوری اطلاعات ارائه می شود که درواقع چکیده ای از دور های رسمی به صورت چند درس و تکدرس می باشد شما می توانید جهت مشاهده فهرست این دوره ها به بخش دوره های آزاد وبسایت مراجعه نمایید.

مدل نوین آموزشی که در بستر الکترونیکی ارائه می شود، به زبان ساده تر تحصیل غیر حضوری بدون محدودیت زمان از طریق سیستم رایانه و شبکه اینترنت، هدف این نوع آموزش تحقق یادگیری با کیفیت و مطلوب با حذف قید زمان و مکان است که تمامی خدمات آموزشی دروه های تحصیلی به طور یکپارچه از طریق اینترنت ارائه می شود که اکنون با توجه به امتیازات ارزشمند آن، کاربران و متقاضیان بی شماری را به سمت خود جلب نموده است.

در این جلسه که به منظور آشنایی هر چه بهتر و بیشتر شما داوطلبان گرامی برگزار می شود، نحوه تحصیل در این موسسه و همچنین آشنایی با سرفصلهای درسی، دوره ها، مقررات آموزشی و سیستمهای کاربردی به طور کامل برای شما معرفی می گردد و همچنین به تمامی سوالات شما پاسخ داده خواهد شد.

اعلام نتيجه به سازمان سنجش و آموزش کشور و سپس گزينش نهايي از طريق سازمان سنجش و آموزش کشور انجام و طبق برنامه زمانبندي که قبلا به اطلاع داوطلبان رسيده (جدول زمانبندي) نتايج نهايي اعلام خواهد شد.
در صورت پذیرفته شدن در این موسسه از طریق آزمون سراسری ارشد مراحل ثبت نام به چه شکل می باشد؟
پس از اینکه نام شما به عنوان پذیرفته این موسسه مشخص شد با مراجعه به سایت موسسه می توانید از زمان و مدارک لازم جهت ثبت نام الکترونیکی مطلع شوید، پس از این ثبت نام مطابق برنامه پیشتر اعلام شده در جلسه معارفه آغاز سال تحصیلی حضور پیدا نموده و اصل مدارک را تحویل داده و ثبت نام خود را نهایی می کنید.

رتبه در رشته یعنی رتبه داوطلب در بین کلیه شرکت کنندگان در یک کد رشته امتحانی و رتبه در گرایش یعنی رتبه در رشته امتحانی که دارای گرایش های مختلف می باشد مانند کد 1142- مدیریت فناوری اطلاعات (کد گرایش 4) و یا گرایش های 5 و6 و 7 و 8

- دوره مدیریت کسب و کار بیمه ( IMBA )
- دوره مدیریت حرفه ای کسب و کار ( MBA )
- دوره مدیریت عالی کسب و کار ( DBA )
- دوره مدیریت کسب و کار صنایع کوچک ( SME-MBA )
- دوره مدیریت کسب و کار بانکداری ( MBA-BANKING )
- دوره مدیریت بازاریابی و فروش الکترونیکی ( E-MARKETING)  
- دوره مهارتهای بازاریابی ( MARKETING SKILLS)
- دوره مهارتهای حرفه ای صنایع کوچک ( E-SME )

در حال حاضر در این موسسه دوره های کارشناسی ارشد در دو حوزه مدیریت و فنی –مهندسی ارائه می شود. دوره مدیریت فناوری اطلاعات (در دو گرایش)، دوره مهندسی فناوری اطلاعات ( با سه رشته – گرایش مدیریت سیستم های اطلاعاتی، تجارت الکترونیک و معماری سازمانی)، دوره مدیریت کسب و کار (MBA)، دوره مدیریت صنعتی، دوره مهندسی صنایع ( با دو رشته – گرایش مدیریت سیستم و بهره وری، بهینه سازی سیستم ها)، مدیریت بازرگانی، مهندسی مالی، دوره مدیریت پروژه و ساخت، دوره مهندسی عمران با دو رشته گرایش مدیریت و ساخت، مهندسی محیط زیست) و علوم تصمیم و مهندسی دانش دوره های دایر کارشناسی ارشد این موسسه می باشد.

این دوره ها به دو شکل عمومی و سازمانی با مجوز و تاییدیه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارائه می گردد، دوره های عمومی به صورت فراخوان آزاد برای علاقمندان اعلام می گردد و دوره های سازمانی با سفارش ارگانها، سازمانها و مراکز مختلف تدوین و برگزار می گردد.

برای حضور در دوره های رسمی کارشناسی ارشد، کلیه فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی می توانند در آزمون سراسری هر ساله کارشناسی ارشد و انتخاب دانشگاههای مجازی و غیرانتفاعی شرکت نمایند و در مرحله بعد چنانچه مجاز به انتخاب رشته شدند می توانند این موسسه و سایر مراکز آموزش عالی مورد نظر را انتخاب نمایند و منتظر اعلام نتایج نهایی پس از بررسی های لازم کارنامه و شرایط ورود از سوی این موسسه و سازمان سنجش باشند. اسامی پذیرفته شدگان در شهریور ماه هر سال از طریق سازمان سنجش اعلام می شود که این افراد می توانند در زمان تعیین شده ثبت نام نمایند.

کلیه دوره های مجازی در سطح کشور در حال حاضر به روش آموزش محور ارائه می گردد، اما در این موسسه امکان تغییر از وضعیت آموزش محور به پژوهش محور براساس کسب نمرات و معدل بالای دوره خود و برای 20% از دانشجویان ممتاز طبق آیین نامه و تایید گروه آموزشی فراهم می باشد

ضمنا تفاوتی در دانشنامه صادره برای این دور گروه دانشجویان وجود نداشته و نیز هیچ محدودیتی برای ادامه تحصیل دانشجویان آموزش محور در مقطع دکتری چه در دانشگاه های داخل و چه در خارج از کشور وجود ندارد.

 

خير الزامي به حضور در كلاس ها نيست ولي با شركت در كلاس ها معمولاً ابهامات درسي برطرف ميشود

سه جلسه کلاس حضوری به صورت خدمات ویژه برای دانشجویان محترم جهت رفع اشکال و تعامل رو در رو با اساتید، دستیاران و دانشجویان به صورت اختیاری برگزار می گردد. درواقع کلاس حضوری مربوط به مدل یادگیری مهر البرز است که به صورت  blended(ترکیبی) تعریف شده است.

طبق نظام نامه یادگیری الکترونیکی مصوب وزارت علوم " امتحانات پایان نیم سال در دوره های یادگیری الکترونیکی به صورت حضوری برگزار می گردد."

نحوه ارتباط دانشجو با اساتید بصورت الکترونیکی می باشد، البته در کلاس های حضوری امکان ارتباط حضوری با استاد برای دانشجو میسر است

بله – دانشجويان مي توانند از مديران و كارشناسان محترم گروه هاي تحصيلي مشاوره و راهنمايي بگيرند.

خیر، در صورت درخواست استاد و دانشجو برای برگزای کلاس مجازی بیشتر، این امکان وجود دارد

انتهای ترم دوم ، 20 در صد معدل های بالای هر ورودی به عنوان حائز شرایط از آموزش محور به آموزش- پژوهش، معرفی می گردند.

بله، در این خصوص موسسه آموزش عالی مهرالبرز عناوین پژوهشی را در حوزه آموزش الکترونیکی انتخاب کرده که در صورت انتخاب از سوی دانشجویان و تایید موسسه و کاربردی بودن نتایج، مورد حمایت قرار می گیرد.

 با تاييد سازمان سنجش امكان تغییر گرایش وجود دارد اما در مورد انتقال نیز همانند مهمان از سایر دانشگاه ها مورد پذیرش قرار نمی گیرد

تغییر برنامه درسی مطابق با سرفصل مصوب وزارت علوم و پس از بررسی در گروه آموزشی مربوطه انجام می گیرد .جهت بروزرسانی محتوا نیز مطابق استانداردهای جدید بین المللی و با نظر اعضای محترم شورای تحصیلات تکمیلی اقدام میگردد.

تفاوتی برای میزان سنوات مجاز برای دوره های روزانه و الکترونیکی وجود ندارد و میزان سنوات برای هر دو یکسان می باشد.حداکثر سنوات مجاز در مقطع کارشناسی ارشد 6 ترم می باشد.

در طول دوره تحصیل امکان اخذ یک ترم مرخصی وجود دارد

در صورت نیاز  و براساس آیین نامه دوره کارشناسی ارشد مصوب وزارت علوم، دروس جبرانی به تمام دانشجویان به طور یکسان ارائه می گردد

رشته کارشناسی ارشد مهندسی و مدیریت ساخت یکی از گرایش های دوره کارشناسی ارشد رشته مهندسی عمران و شامل دروس نظری، کاربردی و امور پژوهشی، درزمینه مهندسی و مدیریت ساخت می باشد و  هدف اين دوره تربیت افرادی است که دارای توانایی های لازم جهت برنامه ریزی، هدایت و مدیریت اجرا وساخت پروژه های بزرگ عمرانی در سطح ملی،منطقه ای و شهری نظیر سدهای بلند، بنادر وسازههای دریایی،پالایشگاهها و نیروگاهها، مجتمع های بزرگ مسکونی و اداری، سازه های بلند، پل های با دهانه بزرگ وسیلوها و نظایر آنها باشند.
رشته مدیریت پروژه و ساخت مجموعه ای است مهندسی – مدیریتی که برای مدیریت ، نظارت ، طراحی و اجرای پروژه ها به ویژه پروژه های عمرانی طرح ریزی شده است . این رشته با ماهیت بین رشته ای تلفیقی از رشته های مهندسی عمران مهندسی صنایع و رشته مدیریت و به معنایی  تلفیق علم هنر و فن است که به منظور آموزش برای انجام فعالیت های آماده سازی نظارت و اجرای پروژه به ویژه پروژه های عمرانی طرح ریزی شده است .  هدف از این دوره پاسخ گویی به نیاز های  صنعت ساخت و ساز  کشور در زمینه های مدیریت پروژه از قبیل انتخاب سیستم های صحیح  اجرای پروژه، مدیریت امور اجرائی پروژه ها، برنامه ریزی و اجرای طرح های بزرگ مسکونی، عمران شهری و منطقه ای، نظارت کارگاهی و امور مربوط به مقررات و قوانین مدیریت پیمان می باشد. فارغ التحصیلان این رشته می توانند در یکی از مشاغل اجرایی، پژوهشی و آموزشی، در سازمان ها و نهادهای دولتی، بنگاه های سرمایه گذاری، مهندسین مشاور، شرکت های پیمانکاری و غیره، تصدی مسئولیتهایی از قبیل کارشناس، سرپرست و مدیر واحدهای اجرایی چه در مرحله ساخت و چه در مرحله برنامه ریزی را عهده دار گردند.

دانش آموختگان این رشته در آینده امکان استخدام در سازمان ها و نهادهایِ دولتی همچون، سازمان محیط زیست، شهرداری ها، شرکت آب وفاضلاب، کنترل آلودگیِ هوا، وزارت کشور  و یا شرکت های خصوصی در همین راستا را دارا می باشند. در حال حاضر با توجه به قوانین تصویب شدۀ کشور، تمامی پروژه های کلان کشوری قابل اجرا نخواهد بود، مگر اینکه "ارزیابی اثرات زیست محیطی" آن بطور دقیق صورت گرفته باشد.

در صورت آماده نبودن مدرک تحصیلی دوره کارشناسی می بایست فرم معدل دوره کارشناسی مندرج در اطلاعیه ثبت نام سازمان سنجش (فرم معدل در سامانه ثبت نام الکترونیکی و سایت  دانشگاه نیز موجود می باشد ) که توسط دانشگاه کارشناسی تکمیل و مهمور و امضا شده، ارائه گردد . ضمنا تاریخ فارغ التحصیلی می بایست تا 31 شهریور 1396 باشد در غیر اینصورت طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور قبولی کان لم یکن تلقی می گردد .

برای دانشجویان سال آخر تکمیل و ارائه  فرم واحد های گذرانده مندرج در اطلاعیه ثبت نام سازمان سنجش (فرم واحد های گذرانده در سامانه ثبت نام الکترونیکی و سایت دانشگاه نیز موجود می باشد ) که توسط دانشگاه محل تحصیل تکمیل و مهمور و امضا شده ، الزامیست .

برای مشمولین خدمت نظام وظیفه ارائه معافیت تحصیلی الزامیست . لذا می بایست در روز معارفه و مراجعه حضوری ، فرم مخصوص درخواست معافیت تحصیلی را از کارشناسان مربوطه دریافت و تکمیل نموده و با مراجعه به پلیس 10+ معافیت تحصیلی خود را دریافت و به اداره آموزش تحویل نمایند.

پذیرفته شدگانی که در حال انجام خدمت نظام وظیفه می باشند می بایست پس از انجام ثبت نام الکترونیکی به اداره آموزش در موسسه آموزش عالی مهر البرز مراجعه نموده و برگه تاییدیه ثبت نام خود را دریافت نمایند تا بتوانند برای دریافت برگه ترخیص از خدمت اقدام کنند. در روز معارفه و مراجعه حضوری با در دست داشتن برگه ترخیص از خدمت ،جهت دریافت فرم مخصوص درخواست معافیت تحصیلی به کارشناسان اموزش مراجعه نمایند تا با مراجعه به پلیس 10+ معافیت تحصیلی خود را دریافت و به اداره آموزش تحویل نمایند.

در صورت در دست داشتن دانشنامه ارائه کپی برابر  اصل دانشنامه و در غیر اینصورت ارائه اصل گواهی موقت  الزامیست  .

ارائه مدرک کاردانی برای پذیرفته شدگانی که در مقطع کارشناسی ناپیوسته فارغ التحصیل شده اند الزامیست .

با ما در ارتباط باشید

خط ویژه: 88001511-021

فاكس:88001270-021 

با مهرالبرز
نشانی دانشگاه
تهران- خیابان کارگرشمالی- تقاطع جلال آل احمد- خیابان شکراله پلاک109 -کد پستی 1413684491