این موسسه با مجوز موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی مجازی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت می نماید که این عنوان در ذیل آرم موسسه همواره ذکر می گردد. طبق دستورالعمل جدید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشنامه و مدارک تحصیلی دانشجویان عنوان مجازی به عنوان روش تحصیل به کار گرفته می شود، نمونه دانشنامه دانشجویان در ذیل قابل ملاحظه می باشد.

مشاهده نمونه دانشنامه مهرالبرز

 

گواهی موقت و یا دانشنامه تنها به خود شخص و یا وکیل قانونی ایشان و با به همراه داشتن وکالتنامه محضری و کارت شناسایی ارائه می گردد

1- تحویل گواهی موقت دوره کارشناسی ارشد(در صورت دریافت ) 2- ارائه اصل دانشنامه دوره کارشناسی جهت رویت  ،3- ارائه کارت پایان خدمت (برای دانش آموختگانی که از معافیت تحصیلی استفاده نمودند )،  یک قطعه تمبر مالیاتی 1000 تومانی     ( از بانک ملی تهیه گردد )

در صورتی که دانش آموخته گواهی موقت را دریافت ننموده و کارت دانشجویی خود را تحویل نداده باشد کارت در زمان تحویل دانشنامه مسترد می گردد .

برای دانش آموختگان مشمول خدمت نظام وظیفه  پس از ارائه دانشنامه دوره کارشناسی و ارائه کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت دائم ، دانشنامه دوره کارشناسی ارشد صادرخواهد شد

برای دانش اموختگانی که  در دوره کاشناسی خود تعهد خدمت داشتند پس از  پایان تعهد خدمت و دریافت دانشنامه کارشناسی، دانشنامه دوره کارشناسی ارشد صادر خواهد گردید . در حالت عادی صدور دانشنامه به دلیل ارسال به وزارت علوم جهت امضا ، حد اقل یکسال به طول می انجامد.

مراحل فارغ التحصیلی و صدور گواهی موقت برای دانشجویانی که از وام صندوق رفاه استفاده نمودند همچون دانشجویان دیگر می باشد. با این تفاوت که انجام امور مربوط به وام و صدور دفترچه اقساط پیش از دریافت گواهی موقت می بایست انجام شود و گواهی موقت پس از تایید واحد مالی در مورد انجام امور مربوطه تحویل می گردد.ضمناً مبلغ وام در گواهی موقت ذکر می گردد.

خیر ، برای مشمولین نظام وظیفه و دانش آموختگانی که دوران معافیت تحصیلی خود را می گذرانند صرفا نامه ای مبنی بر اتمام دوره کارشناسی ارشد و فارغ التحصیلی خطاب به سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا صادر می گردد تا پس از ابطال معافیت تحصیلی و معرفی به نظام وظیفه،گواهی موقت با ارائه برگه اعزام به خدمت و یا کارت پایان خدمت ویا کارت معافیت دائم و همچنین ارائه گواهی موقت دوره کارشناسی (در صورت عدم ارائه ) صادر می گردد .

وجود تاییدیه  تحصیلی و ریز نمرات دوره کارشناسی در پرونده دانشجو برای صدور گواهی موقت الزامی است. به تمامی دانشجویان در روز ثبت نام نامه ای مبنی بر درخواست تاییدیه تحصیلی و ریز نمرات از دانشگاه دوره کارشناسی ارائه می گردد که دانشجو موظف است طبق تعهدی که به دانشگاه دارد نامه مربوطه را به دانشگاه دوره کارشناسی خود ارائه  وپیگیری نماید که پاسخ نامه تا اخر اذر ماه همان سال به اداره اموزش ارسال گردد . در صورت عدم وجود تاییدیه تحصیلی و ریز نمرات در پرونده دانشجو، به هیچ وجه امکان صدور گواهی موقت وجود ندارد .

* لازم به تذکر است تاییدیه تحصیلی دانش آموختگان موسسات آموزش عالی باید توسط دانشگاه منتخب و یا اداره دانش اموختگان وزارت علوم تایید و ارسال گردد در غیر اینصورت تاییدیه تحصیلی مورد پذیرش نیست .

پس از اعلام نهایی نمرات توسط اساتید، در صورت تکمیل بودن پرونده دانش آموخته ، در پی درخواست دانشجو ،کارشناس گروه واحد های گذرانده را بررسی و در صورت تایید اتمام واحد های دوره و استعلام وضعیت مالی ،دانش آموخته را جهت صدور گواهی موقت به واحد فارغ التحصیلان معرفی می نماید . پس از معرفی ،جهت دریافت کد صحت ،اطلاعات دانش آموخته توسط کارشناس فارغ التحصیلان وارد سامانه سجاد وزارت علوم می گردد .صدور مدرک منوط به دریافت کد صحت از سامانه وزارت علوم می باشد .پس از دریافت کد صحت ، گواهی موقت صادرشده  و دانش آموخته  می تواند با به همراه مدارک لازم جهت دریافت مدرک  به اداره آموزش مراجعه نمایند .قبل از مراجعه  می بایست مدارک لازم از طریق تماس یا ایمیل از کارشناس فارغ التحصیلان استعلام گردد. لازم به ذکر است زمان صدور مدرک منوط به دریافت کد صحت از وزارت علوم می باشد .

انجام امور فارغ التحصیلی منوط به اعلام نهایی لیست نمرات توسط اساتید می باشد و به شرط اعلام نهایی نمرات ، معمولا انجام مراحل فارغ التحصیلی برای فارغ التحصیلان بهمن ماه  (نیمسال اول ) تا اواخر اردیبهشت و برای فارغ التحصیلان شهریور ماه  (نیمسال دوم ) تا آذر به طول می انجامد.

1- تحویل کارت دانشجوئی 2- تسویه حساب مالی 3-ارائه یک قطعه تمبر مالیاتی 1000 تومانی (از بانک ملی تهیه گردد ) 4- تکمیل نواقص پرونده (مدارک لازم موجود در پرونده : 6 قطعه عکس 4*3 ، سی دی اسکن مدارک ، گواهی موقت دوره کارشناسی ، تاییدیه تحصیلی و ریز نمرات دوره کارشناسی  )

این موسسه با مجوز موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی مجازی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت می نماید که این عنوان در ذیل آرم موسسه همواره ذکر می گردد. در دانشنامه و مدارک تحصیلی دانشجویان قیدهایی همچون غیرحضوری و مجازی به عنوان روش تحصیل به کار گرفته نمی شود، نمونه دانشنامه دانشجویان در ذیل قابل ملاحظه می باشد.

موسسه آموزش عالی مهرالبرز، نخستین موسسه آموزش عالی مجازی غیر دولتی ایران با مجوز و تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تاسیس شده است و تمامی فعالیت های آن تحت نظارت این وزراتخانه انجام گرفته و کلیه مدارک صادره آن نیز با تایید وزارت متبوع صادر می گردد.

بله در صورت عدم استفاده از وام دانشجویی، گواهی موقت و دانشنامه  قابل ترجمه می باشد .در صورت استفاده از وام دانشجویی، پس از تسویه وام، مدرک قابل ترجمه خواهد بود .جهت ترجمه می بایست مدرک در سامانه خدمات آموزشی وزارت علوم به آدرس : http://mad.saorg.ir بارگذاری گردیده تا پس از تایید موسسه، به مهر وزارت علوم مهمور شده و قابل ترجمه گردد .

بله با توجه به اینکه مدرک مورد تایید وزارت علوم می باشد ، مانعی برای امکان ادامه تحصیل در کشورهای دیگر وجود ندارد

در صورت مفقود شدن کارت دانشجویی می بایست فرم مربوط به تعهد مفقودی کارت دانشجویی که در منوی اصلی پورتال در قسمت راهنماها و اسناد مورد نیاز بارگذاری گردیده است پرینت گرفته شده و پس از ممهور شدن به مهر و امضای دفاتر اسناد رسمی به واحد فارغ التحصیلان ارائه گردد

خیر، تفاوتی در دانشنامه صادره برای این دو گروه دانشجویان وجود نداشته و ضمناً هیچ محدودیتی برای ادامه تحصیل دانشجویان آموزش محور در مقطع دکتری چه در دانشگاه های داخل و چه در خارج از کشور وجود ندارد.

دانش آموختگان می توانند در مقاطع بالاتر ادامه تحصیل دهند و از مزایای استخدامی و اجتماعی همانند سایر دانش آموختگان برخوردار گردند.

با ما در ارتباط باشید

خط ویژه: 57658-021

فاكس:89788886-021 

نشانی دانشگاه

تهران- خیابان کارگرشمالی- خیابان شهید فکوری، خیابان صالحی، تقاطع دانش ثانی، شماره 36
کدپستی: 1413913141(گوگل مپ)