30 آذر

الزام برنامه ششم برای سرمایه گذاری ۶۰ هزار میلیاردی در آی تی

خواندن

5177 دفعه

مهر نوشت: معاون وزیر ارتباطات از الزام لایحه پیشنهادی دولت برای برنامه ششم توسعه برای سرمایه گذاری ۶۰ هزار میلیاردی در بخش فناوری اطلاعات خبر داد.

امیرحسین دوایی در گفتگو با مهر، با اشاره به الزامات مورد تاکید برنامه ششم توسعه در بخش فناوری اطلاعات گفت: سرمایه گذاری پیش بینی شده در این برنامه عددی در حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان است که فرض بر این قرار گرفته که بیش از نیمی از این هدف توسط بخش خصوصی تامین شود و بخشی دیگر را نیز دولت به عنوان توسعه زیرساخت ها مد نظر قرار دهد.

وی گفت: در برنامه ششم توسعه دولت به عنوان حامی بخش خصوصی، نقش خود را برای ایجاد و رشد فضای رقابتی ایفا می کند.

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به سرمایه گذاری در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات با توجه به الگوهای موفق در سایر کشورها گفت: بخشی از این حوزه باید با سرمایه گذاری دولت انجام شود و فضای رقابتی ایجاد شده با حمایت دولت توسعه یابد.

در این زمینه بخش خصوصی می تواند از امکانات موجود استفاده کند و به صورت مستقل رشد کند.

معاون نوآوری و فناوری وزیر ارتباطات با اشاره به موضوع حمایتی این وزارتخانه برای بخش خصوصی گفت: یکی از مسائل حوزه نوآوری، حمایت از بخش خصوصی با ارائه وام و تسهیلات است و ما سعی کردیم از طریق اختصاص وام، مشکل این بخش را مرتفع کنیم.

دوایی گفت: اما در این زمینه تنها عده ای از فعالان بخش خصوصی بهره مند می شوند و ممکن است پرداخت وام مشکل تمامی این شرکت ها را مرتفع نکند. بر این اساس بدنبال فرمولی دیگر برای تقویت بخش خصوصی در حوزه فناوری اطلاعات هستیم.

وی گفت: بهترین وظیفه دولت که در برنامه ششم توسعه نیز به آن تاکید شده است، سرمایه گذاری بهتر در حوزه زیرساخت ها و حمایت از حضور فعال بخش خصوصی در این حوزه است تا راهکاری مد نظر برای رسیدن به توسعه کشور با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات محقق شود.

نظر دادن

با ما در ارتباط باشید

خط ویژه: 57658-021

فاكس:89788886-021 

نشانی دانشگاه

تهران- خیابان کارگرشمالی- خیابان شهید فکوری، خیابان صالحی، تقاطع دانش ثانی، شماره 36
کدپستی: 1413913141(گوگل مپ)