21 خرداد

تصمیم دانشگاه "هاروارد" برای برگزاری کلاس‌های ترم آتی به صورت آنلاین

خواندن

245 دفعه

 

 

 

تصمیم دانشگاه "هاروارد" برای برگزاری کلاس‌های ترم آتی به صورت آنلاین

دانشگاه هاروارد اعلام کرد که ۶ دانشکده این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد، کلاس‌های خود برای ترم پاییز پیش‌رو را کاملا به صورت آنلاین برگزار می‌کنند.

 
 
 
 
به گزارش ایسنا به نقل از بوستون‌گلوب، با شیوع "کروناویروس" تقریبا تمامی دانشگاه‌های دنیا تعطیل شدند.
 
دانشگاه هاروارد در این مدت تعطیل بود و به تازگی اعلام کرد که شش دانشکده این دانشگاه کلاس‌های کارشناسی ارشد را در ترم پیش‌رو(پاییز) کاملا به صورت آنلاین برگزار خواهند کرد.
 
حتی ممکن است این زمان به دلیل رعایت کردن قانون فاصله‌گذاری اجتماعی، تا انتهای سال تحصیلی هم ادامه یابد.
 
"جان مانینیگ"(John Manning) رئیس دانشکده حقوق دانشگاه "هاروارد" در پیامی به دانشجویان گفت: همه ما طی چند ماه گذشته امیدوار بودیم که سال تحصیلی جدید را به صورت حضوری در دانشگاه آغاز کنیم. حتی شده برای بخشی از دانشجویان. ولی با توجه به اخبار روزانه مبنی بر ادامه خطرهای ناشی از کروناویروس، به این نتیجه رسیدیم که کلاس‌های ترم پاییز ۲۰۲۰ میلادی آنلاین برگزار شود.
 
این دانشکده‌ها در مجموع شش هزار دانشجو را ثبت‌نام می‌کنند. دانشگاه هاروارد اعلام کرد که تا ماه ژوئن، هیچ تصمیمی برای کالج‌های کارشناسی اتخاذ نمی‌شود.
 
 
(به نقل از ایسنا)
 
 

با دانشگاه هاروارد بیشتر آشنا شویم

 

دانشگاه هاروارد (به انگلیسی: Harvard University) دانشگاهی خصوصی در شهر کمبریج ایالت ماساچوست در ایالات متحدهٔ آمریکا است. قسمت‌هایی از دانشگاه هاروارد مثل دانشکدهٔ پزشکی و دانشکدهٔ بازرگانی در شهر مجاور کمبریج یعنی بوستون قرار دارد. هاروارد در سال ۱۶۳۶ میلادی (۱۰۱۵ خورشیدی) توسط هیئت قانون‌گذاران «مهاجرنشین (کولونی) خلیج ماساچوست» ساخته شد. این دانشگاه نخستین مؤسسهٔ آموزش عالی در کشور آمریکا و همچنین اولین بنیاد در آمریکای شمالی به‌شمار می‌رود. نام آن در ابتدا «دانشکدهٔ نو» یا «دانشکده در شهرک نو» بود که بعدها در ۱۳ مارس ۱۶۳۹ کشیشی به نام جان هاروارد ۴۰۰ جلد کتاب به کتابخانهٔ این دانشگاه و همچنین مبلغ ۷۷۹ پوند به این دانشگاه کمک نمود. قدیمی‌ترین مؤسسه آموزش عالی در آمریکا به تَبَع نام اولین فردی که زمین و کتاب‌های خود را وقف ساختن آن کرد، هاروارد نام گرفت.
 
در طول ۴۰ سال ریاست چارلز ویلیام الیوت، وی اصلاحات بزرگی را در این دانشگاه پدیدآورد که از کارهای او می‌توان به: دوره‌های انتخابی، کلاس‌های کوچک و امتحانات ورودی اشاره کرد. این اصلاحات بر روی آموزش و پرورش آمریکا تأثیر گذاشته و هم آموزش متوسطه و هم آموزش عالی آمریکا به این شیوه تغییر یافت.
 
دانشگاه هاروارد همیشه یکی از بالاترین رتبه‌های دانشگاه‌ها را در سطح جهان داشته و یکی از قدرتمندترین مؤسسه‌های مالی غیرانتفاعی است. این دانشگاه به اتفاق دانشگاه ییل، همیشه دو رقیب اصلی در مسابقات علمی، فوتبال و قایق‌رانی بوده‌اند.
 
لازم به ذکر است  در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان QS در سال ۲۰۲۰ این دانشگاه در رتبه سوم دانشگاه‌های جهان و آمریکا قرار گرفته‌است. همچنین براساس رتبه‌بندی مؤسسه تایمز در سال ۲۰۲۰ این دانشگاه در رده هفتم دانشگاه‌های دنیا قرار دارد.
 
 
روابط عمومی مهرالبرز
 

نظر دادن

با ما در ارتباط باشید

خط ویژه: 57658-021

فاكس:89788886-021 

نشانی دانشگاه

تهران- خیابان کارگرشمالی- خیابان شهید فکوری، خیابان صالحی، تقاطع دانش ثانی، شماره 36
کدپستی: 1413913141(گوگل مپ)