19 مرداد

پایان سه روز رقابت فشرده داوطلبان آزمون ارشد؛ کلید سئوالات آزمون ارشد ۲۰ مرداد منتشر می شود

خواندن

95 دفعه

 

 

آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پس از سه روز رقابت فشرده داوطلبان به پایان رسید

 

به گزارش ایسنا، سومین و آخرین روز رقابت داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی با شرکت تعداد ۸۹ هزار و ۴۹۹ داوطلب در ۶۴ رشته امتحانی از صبح روز شنبه ۱۸ مرداد در  ۲۳۶ حوزه امتحانی و ۸۰ شهرستان کشور برگزار شد و به پایان رسید

در آزمون آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی تعداد ۸۵ داوطلب آزمون کارشناسی ارشد به ویروس کرونا مبتلا بودند که ۱۸ نفر آن ها با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و اتخاذ تدابیر ویژه‌ای در محلی جداگانه در این آزمون رقابت کردند

در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ ، تعداد ۴۳۳ هزار و ۹۳۶ داوطلب در گروه آموزشی علوم انسانی، ۳۹ هزار و ۲۰۸ داوطلب نیز در گروه آموزشی علوم پایه، ۱۴۵ هزار و ۵۶۴ داوطلب در گروه آموزشی فنی و مهندسی، ۱۷۷ هزار و ۳۵ داوطلب در گروه کشاورزی و منابع طبیعی، ۵۴۸ هزار و ۸۹ داوطلب در گروه آموزشی هنر، ۳۰ هزار و ۸۵ داوطلب نیز در گروه آموزشی دامپزشکی رقابت کردند که ۵۰ درصد این داوطلبان زن و مابقی مرد بودند.
 
سازمان سنجش آموزش کشور در آزمون امسال پس از پایان هر نوبت از آزمون کارشناسی ارشد با ارسال پیامکی از داوطلبان در خصوص نحوه رعایت دستورالعمل بهداشتی نظرسنجی کرد. لازم به ذکر است دفترچه سئوالات آزمون های امسال هم اکنون  بر روی سایت این سازمان قابل مشاهده است.
 
بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، کلید سئوالات آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ از عصر روز دوشنبه ۲۰ مرداد بر روی سایت این سازمان منتشر خواهد شد.
 
ظرفیت پذیرش داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد در دانشگاههای دولتی و غیر انتفاعی ۱۵۷ هزار نفر است ضمن اینکه ۱۴۰ هزار ظرفیت نیز در دانشگاه آزاد اسلامی پذیرش می شود که در مجموع نزدیک به ۳۰۰ هزار نفر از داوطلبین در مقاطع کارشناسی ارشد جذب شوند.
 
نتایج اولیه آزمون فوق به صورت کارنامه تنظیم و کارنامه داوطلبان در آزمون نیز دهه دوم شهریور ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد. گزینش اولیه و نهایی داوطلبان بر اساس نمره کل حاصل از ۸۰ درصد نمره آزمون و ۲۰ درصد معدل تراز شده دوره کارشناسی است.
 
 

لازم به ذکر است موسسه آموزش عالی مهرالبرز در سال تحصیلی جدید و در مقطع کارشناسی ارشد از طریق پذیرفته شدگان این آزمون دانشجو می پذیرد

جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره تحصیلی می توانید با مهندس قاضی سعیدی از طریق ذیل در ارتباط باشید

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9:00 الی 15:00
تلفن: ۵٧۶۵٨ (٠٢١) داخلی ٢٠٣
تلگرام : https://t.me/MehralborzAdvisor
واتس اپ: https://wa.me/989025765888
ایمیل:این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نظر دادن

با ما در ارتباط باشید

خط ویژه: 57658-021

فاكس:89788886-021 

نشانی دانشگاه

تهران- خیابان کارگرشمالی- خیابان شهید فکوری، خیابان صالحی، تقاطع دانش ثانی، شماره 36
کدپستی: 1413913141(گوگل مپ)